Svobodná?

Volná. Konečně jsem zas volná. Vítr mě slastně lechtá ve tváři a třepotá mou duhovou hřívou a dlouhými perutěmi mých rytmicky se pohybujících křídel. Jsou úplně stejně modrá jako ta obloha vysoko nad mou hlavou.

Jen tady vysoko nad zemí i nad mraky se konečně cítím svobodná. Vím, že sem patřím a že jedině tohle místo může být mým skutečným domovem.

Zhluboka se nadechnu, až se mé chřípí lehce zachvěje a do nozder nasaji jeho úžasnou vůni. Je křišťálově čistá s příchutí ozonu. Ach jak mi chyběla.

Nejraději bych se okamžitě rozletěla vpřed a už nikdy se na tu zem pode mnou nevrátila. Přesto se náhle zarazím, otočím se a podívám se na malé městečko pod mýma nohama.

Je tak maličké a poníci v něm nejsou větší než špendlíkové hlavičky. A i když na takovou vzdálenost nikoho konkrétního nerozeznám, tak cítím, že tam někde dole jsou ony, mé kamarádky. Okamžitě jakmile si na ně vzpomenu, tak je doslova vidím před očima.

Odvážná, pracovitá a statečná Applejack je první kdo se mi vybaví. V Ponyville není lepšího poníka než jí. Tedy samozřejmě až po mně.

Další je Fluttershy. Má úplně první kamarádka. Je to tiché a klidné stvoření, které však dokáže i pořádně zařvat, když některé z nás hrozí nebezpečí.

Pak se mi před očima objeví Pinkie. Téměř věčně veselá a skotačivá kobylka, se kterou je spousta legrace. Občas má i své smutné chvilky, ale o těch já nikomu nepovím.

Rarity. Její štědrost mě až občas udivuje a stejně tak i její nepřekonatelná láska k módě. Jen ona však dokáže ušít šaty, za které se ani já nestydím.

A nakonec Twilight. Nejchytřejší poník, kterého znám. Ať už přijdu s čímkoliv, tak ona to ví. Mám podezření, že je chytřejší než samotná Celestia, ale to jí, prosím, nikdy neříkejte.

Při vzpomínkách na ně se usměji a pomalým krouživým letem zamířím zpět.

Možná nejsem svobodná, tak jak jsem si kdysi přála, ale za všechny ty nádherné chvíle které jsme spolu zažily, jsem ochotná tuhle cenu zaplatit.

 

Konec