Nejlepší přítel

Slunce již před ňákou chvílí zapadlo a všichni vostatní vodešli. Zůstaly sme tu jen my dvě. Jen ty a já.

Stále musím myslet na tu strašlivou chvíli, kdy sme tě našli ležet bez života pod tím naším voblíbeným jabloňovým stromem.

Vždycky sme si pod něj po tvrdé práci lehly a chvíli jen tak vodpočívaly, vzpomínáš? Já opřená zády o jeho příjemně chladivou kůru a ty s hlavou položenou do mého klína. Hladila sem tě po srsti a jen sme v tichosti naslouchaly šepotu větru v korunách stromů.

Je to zvláštní. Prožily sme spolu mnoho různých dobrodružství, ale na tyhle chvíle vzpomínám ze všeho nejraději. Mrzí mě, že už se ten čas nikdy nevrátí.

Pochovali sme tě tady na malém kopečku v samotném středu našich sadů. To aby ses i teď mohla dívat na místa, která si měla tak ráda…

Promiň mi ty slzy, ale hrozně moc chybíš. Já vím, měla bych být silnější, tak jak si mě to kdysi naučila, když sem se utápěla v žalu po smrti mých rodičů. Tehdy sme se vlastně potkaly úplně poprvé. Dvě osamělé duše toulající se temnotou. Ihned sme se spřátelily a zůstaly si věrny až do konce. Nevím, co bych si bez tebe tehdy počala…

Do sena! Už se mi to stalo zase. Co by si vo mně asi mysleli vostatní, kdyby mě teď viděli. Ještě, že už sou pryč, co?

Ale kolik se jich tu dnes večer sešlo, aby se s tebou rozloučilo. Sama sem byla překvapená.

Nejdéle tu byla samozřejmě Apple Bloom s Big Macintoshem, kterým také hrozně chybíš. Bábi Smithová by jistě také přišla, ale je už hodně stará a poslední dobou ji nesmírně trápí kyčle, takže moc daleko nedojde, ale to jistě víš.

Pak tu samozřejmě byly všechny naše kamarádky. Od Twilight až po Pinkie.

A nakonec několik dalších poníků, kterým sme za náš společný život tolik pomohly.

Bude nám tu bez tebe v sadech moc smutno, ale než se s tebou rozloučím, chtěla bych ti něco dát. Koneckonců jsi to byla ty, komu to prvně patřilo.

 

• • •

 

Applejack sundala svůj farmářský klobouk a položila ho na malý hrobeček před sebou, na němž již ležel psí obojek.

„Sbohem Winono,“ zašeptala do noci. „A díky, že si byla tak skvělou přítelkyní.“

 

Applejack and Winona

Ilustrovala Kelsey

 

Konec