Zrozeny k přátelství

Drazí čtenáři, právě před sebou máte mou první sbírku povídek inspirovanou animovaným seriálem My Little Pony: Friendship is Magic. Doufejme tedy, že není ani poslední a že někdy v budoucnu vyjdou i nějaká má jiná díla, která již třeba ani nebudou pojednávat o ponících.

Dnes, když píši tyto řádky, je tomu přibližně rok a dva měsíce od chvíle, kdy jsem napsal a na internetu vystavil svou úplně první povídku týkající se tohoto tématu. Krátce na to přišla další a další, až se náhle začaly ty různé příběhy proplétat a spojovat do čím dál větších celků tvořící svůj vlastní maličký vesmír, který se však vždy snažil zůstat samotnému seriálu co možná nejblíže. Myslím si, že se mi to i vcelku podařilo.

Příběhy, které v této sbírce naleznete, jsou leckdy smutné, jindy veselé a občas v sobě skrývají i nějaký ten nádech romantiky či dobrodružství, ale ze všeho nejvíc jsou právě o přátelství, které, jak se ukáže, obstojí v každé byť sebevětší nesnázi. Navíc jsem se je všechny snažil poskládat tak, aby na sebe navazovaly, takže výsledkem je takový průřez životem těch našich šesti hlavních kobylek, ale i dalších poníků z Ponyville a i mimo něj.

Do celého tohoto díla bylo vetkáno tolik času a úsilí, že to raději ani počítat nebudu. Snad se vám mé dílo bude tedy líbit a snad do vašich životů přinese i trochu té radosti a štěstí, kterého je v tom našem světě poskrovnu.

Tato sbírka povídek vyšla zároveň i v knižní podobě, kterou si můžete stáhnout v odkazu na konci stránky anebo se v případě zájmu o její tištěnou podobu podívejte sem.

 

Tímto vám všem přeji příjemné a ničím nerušené čtení.

 

– Rivel Arosis

 

Stáhnout knihu: PDF